Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

Goszczący od poniedziałku w naszym liceum uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół z Salonik (Grecja) i Nocera Umbra (Włochy), z którymi realizujemy projekt pt. „Prozdrowotny styl życia w twoim telefonie komórkowym” w ramach europejskiego programu Erasmus, zostali przyjęci w Pałacyku Gościnnym przez pana Wiceprezydenta Białegostoku – Rafała Rudnickiego.

W ciepłej i serdecznej atmosferze dzieli się swoimi pierwszymi - bardzo pozytywnymi wrażeniami - z pobytu w naszym mieście oraz w naszej szkole. Pan Wiceprezydent podkreślił, że władzom miasta zależy na rozwijaniu współpracy międzynarodowej: „Zazdroszczę wam, bo za moich szkolnych czasów nie było takich możliwości, jakie wy teraz macie. Wtedy Europa wyglądała inaczej, granice były zamknięte. Dziś macie nieograniczone możliwości i tylko od was zależy, czy je wykorzystacie. Takie kontakty zawsze wzbogacają – stwierdził pan Wiceprezydent. Na zakończenie spotkania wszyscy goście otrzymali pamiątkowe prezenty.

Spotkanie erasmus 2Spotkanie erasmus 4Spotkanie erasmus 6Spotkanie erasmus 8Spotkanie erasmus 10