Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

 

22 maja 2024 r. uczniowie klasy 2 epsilon (i nie tylko) pod opieką Pani prof. Anny Kamionowskiej oraz Pani prof. Anety Kaliściak udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie rozpoczęli od spaceru z architektem krajobrazu po Łazienkach Królewskich. Mieli okazję dowiedzieć się wiele o historii tego miejsca i obiektów się tam znajdujących oraz o niezwykłościach dendrologicznych tego miejsca.
Następnie - po obiedzie - odwiedzili Muzeum Narodowe, w którym odbyli warsztaty dotyczące tymczasowej wystawy pt. Surrealizm. Inne mity. Mieli okazję podziwiać prace artystów takich jak Zdzisław Beksiński, Marek Włodarski czy Marek Piasecki i dowiedzieć się więcej o charakterystycznych dla epoki surrealizmu technikach.
Wieczorem spacerem udali się do Teatru Narodowego, by obejrzeć współczesną interpretację operetki Zemsta Nietoperza w reżyserii Michała Zadary. Był to bez wątpienia ciekawy spektakl, który skłonił uczniów do dyskusji. Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu wrócili do Białegostoku.

 2e w Warszawie 22e w Warszawie 3