Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Warto uczyć się programowania. Programowanie komputerów rozwija kreatywność, rozwija logiczne myślenie. Rozwiązywanie problemów algorytmicznych pogłębia rozumienie wielu pojęć, twierdzeń oraz problemów matematycznych. Wszyscy wiemy, że jeśli uczeń wcześniej zacznie uczyć się tej trudnej sztuki, tym większe korzyści odniesie w procesie dalszej edukacji. 

3 listopada w ramach Podlaskiej Akademii Programowania rozpoczną się bezpłatne zajęcia z algorytmiki i podstaw C++ dla gimnazjalistów i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Zajęcia będą prowadzić doświadczeni nauczyciele informatyki: Ireneusz Bujnowski i Iwona Bujnowska, z powodzeniem przygotowujący młodzież do matury z informatyki i Olimpiady Informatycznej. Do udziału w zajęciach zapraszamy szczególnie uczniów przygotowujących się do startu w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów. Mile widziani będą również uczniowie, którzy chcą spróbować czy programowanie jest dziedziną, którą chcą się zajmować się w przyszłości.

Warsztaty rozpoczną się 3 listopada (piątek) o godz 16.00 w sali informatycznej nr 4 na parterze ILO.

Planowanych jest około 20 dwugodzinnych spotkań w sali komputerowej z nauczycielami oraz podczas których wspólnie nauczymy się podstaw programowania w języku C++.
Po każdych zajęciach uczniowie otrzymają dostęp do specjalnie dla nich przygotowanych zadań programistyczno-algorytmicznych. 

Ważne daty:

  • 15.10.2017 - publikacja artykułu na FB,
  • 30.10.2017 - przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • 31.10.2017 - publikacja listy uczniów zakwalifikowanych na zajęcia.

 

Lista osób zakwalifikowanych:

1. Abramowicz Aleksander
2. Damszel Zuzanna Barbara
3. Ejsmont Paweł
4. Fryska Bartosz
5. Hnidko Dominik
6. Jakoniuk Mateusz
7. Janeczko Tomasz
8. Kamieński Paweł
9. Kozłowski Maciej
10. Krzywosz Paweł
11. Olesiewicz Mateusz
12. Omieliańczyk Kacper
13. Płocki Szymon
14. Pogorzelski Hubert
15. Pogorzelski Michał
16. Przeździecki Kacper
17. Stępniewski Łukasz
18. Szwabowicz Michał
19. Szymańska Blanka Maria
20. Wysocki Hubert Cezary