Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

 

Po raz 22 informatycy z I LO wybrali się na wyjazdowe warsztaty informatyczne w Serwach koło Augustowa. Tym razem obóz był finansowany przez projekt MAP, czyli Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu, organizowane przez Fundację Rozwoju Informatyki we współpracy z Centrum Rozwiązań Strategicznych im. Jana Łukaszewicza, a projekt wsperają Uniwersytety: WarszawskiWrocławski.

88 uczniów ILO z klas: 1 delta, 2b, 3b i 3b* uczestniczy w pięciodniowych zawodach, dostosowanych do 3 poziomów umiejętności: początkującego, średniego i zaawansowanego. Po zmaganiach z zadaniami z algorytmiki i programowania uczestnicy warsztatów mogli się doskonalić podczas omówień zadań, konsultacji i wykładów dostosowanych do poziomu poszczególnych grup. Nad częścią naukową obozu czuwała kadra merytoryczna: Pani prof. Iwona Bujnowska, Pan prof. Ireneusz Bujnowski, studenci informatyki: Przemysław Dominikowski (Politechnika Warszawska), Mateusz Ładysz (Uniwersytet Warszawski) i Adam Pawłowski (Politechnika Wrocławska).

Kadrę opiekunów stanowiły Panie: Anna Opalińska, Barbara Harasimowicz, Barbara Świętońska, Barbara Kurianiuk i Aneta Kaliściak.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ, BY OBEJRZEĆ WIĘCEJ FOTOGRAFII

MAP 2