im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

Dnia 5 grudnia 2018 r. w związku z obchodzonym przez uczniów i nauczycieli ILO Świętem Szkoły, sekcja sportowa Samorządu Uczniowskiego wystąpiła z inicjatywą, żeby już od 8:00 na balkonie sali gimnastycznej trwały zmagania dwuosobowych reprezentacji klas w piłkarzykach. Natomiast około godziny 10:00 na sali gimnastycznej rozpoczął się turniej tenisa stołowego.

Wydarzenia te cieszyły się dużą popularnością, udział wzięło 16 drużyn w piłkarzykach i 30 zawodników w turnieju ping-ponga, nie zabrakło także zainteresowanych rozgrywkami kibiców. W turnieju piłkarzyków zwyciężyli zawodnicy z klasy 1b2 - Kamil Staśkiewicz i Maksymilian Dziemian po ekscytującym meczu finałowym z reprezentacją klasy 2g - Krystianem Półtarzyckim oraz Maksymilianem Markiewiczem. Trzecie miejsce zajęła drużyna Andrzeja Zamory i Pawła Iwaniuka z klasy 3b2.

W turnieju tenisa stołowego 1. miejsce zdobył zawodnik z klasy 2f - Szymon Koncewicz. Dobrą formę również zaprezentowali Marek Iwaniuk (2b1) oraz Mateusz Mieczkowski (1b2), którzy zajęli kolejno 2. i 3. miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za dostarczenie wielu emocji.