im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

We środę, 19 grudnia 2018r. odbył się w naszej szkole VI Świąteczny Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych. Chęć udziału w tym wydarzeniu zgłosiły niemal wszystkie klasy (jedna niestety nie podjęła walki). Do rywalizacji przystąpiły 23 ośmioosobowe drużyny.

Zasady obowiązujące na tegorocznym turnieju uległy kolejnym modyfikacjom. Został wprowadzony inny, sprawniejszy system punktowy, który ułatwił wyłonienie tzw. czarnego konia, czyli drużyny, która pomimo, iż nie wygrała w swojej grupie - to zdobyła największą ilość punktów ze wszystkich pozostałych, co pozwoliło jej na wejście do ścisłej czwórki oraz walkę o medale.
Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 8.15. Równolegle na trzech boiskach były rozgrywane mecze grupowe, zgodnie z wylosowaną wcześniej kolejnością. W grupie klas pierwszych wygrała drużyna klasy 1c, klas drugich - 2b2, natomiast z klas trzecich – 3b2 eliminując ze ścisłego finału zeszłorocznych mistrzów klasę 3f. Wszystkie mecze zostały rozegrane z pełnym oddaniem zawodników.

Niektóre spotkania śmiało mogliśmy nazwać "małymi finałami". Mogliśmy zaobserwować fale różnych emocji i zachowań, od szczęścia i tańców, po złość i łzy. Należy jednak zwrócić uwagę na niesamowite poświęcenie i serce zostawione na boiskach.
Do ścisłego finału, dzięki punktom, weszła klasa 1m2. Półfinały rozegrały się pomiędzy klasami 3b2 i 1m2 oraz 2b2 i 1c. W rezultacie brązowy medal wywalczyła klasa 1c po meczu z drużyną klasy 1m2.

Mistrzami tegorocznego turnieju, po zaciętym spotkaniu, które rozstrzygnęło się dopiero tie breaku, zostali zawodnicy klasy 2b2. Srebro przypadło klasie 3b2.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wielu uczniów i nauczycieli, którym należą się ogromne podziękowania!

Sędziami byli: Bartosz Tuchliński, Stanisław Piktel, Kewin Kośko, Maciej Dekarz, Iza Budzisz, Wiktoria Borowska-Beszta, Magda Płońska, Kasia Bauer, Beata Kamińska, Kamila Jaroszewicz, Daniel Wróblewski.

Zebranie i opracowanie składów drużyn poszczególnych klas: Szymon Dąbrowski.

Za wzywanie drużyn na rozgrywki, liczenie punktów i pomoc sędziom odpowiadali: Kasia Marcińczyk, Aleksandra Falkowska, Dominika Malesza, Zuzanna Puciłowska, Maja Łopatecka i Julia Andrzejczuk.

Do komputera wpisywali: Diana Tarasiuk i Piotr Prabucki.

Wyniki na tablicy zapisywał Piotr Korolczuk; za dyplomy i stworzenie tablicy wyników odpowiadali: Zuzanna Puciłowska i Daniel Zalewski SU.

Nad całością przebiegu rozgrywek z ramienia uczniów czuwała Maja Łopatecka.

Autorką zdjęć ze Świątecznego Turnieju Siatkówki jest Marta Ignatowicz z klasy 3B1.

Nauczyciele - organizatorzy:

p. prof. Dorota Klimczuk, p. prof. Bernadetta Zalewska, p. prof. Sławomir Kalisz, p. prof. Tadeusz Han.

Świąteczny Turniej 2Świąteczny Turniej 3Świąteczny Turniej 4Świąteczny Turniej 5Świąteczny Turniej 15Świąteczny Turniej 18Świąteczny Turniej 6Świąteczny Turniej 16Świąteczny Turniej 7Świąteczny Turniej 17Świąteczny Turniej 8Świąteczny Turniej 9Świąteczny Turniej 10Świąteczny Turniej 11Świąteczny Turniej 12Świąteczny Turniej 13Świąteczny Turniej 14Świąteczny Turniej tabela wynikówŚwiąteczny Turniej mecz finałowy klas 2B2 3B2Świąteczny Turniej pucharyŚwiąteczny Turniej zwycięska klasa 2B2Świąteczny Turniej klasa 1M2Świąteczny Turniej klasa 1M2 puchar za olimpijkęŚwiąteczny Turniej klasa 1cŚwiąteczny Turniej puchar za 2. miejsce klasa 3B2Świąteczny Turniej finałowe drużyny