Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

 

Po raz siódmy uczniowie ILO uczestniczyli w AFF-rze, czyli trzydniowym festiwalu filmowym organizowanym przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Tegoroczna 35. edycja  odbywała się pod hasłem "Ucieczki i podróże" od 18 do 20 listopada. Oprócz wysłuchania prelekcji filmoznawców oraz obejrzenia 11 filmów, młodzież z ILO uczestniczyła w warsztatach aktorskich i dziennikarskich, których wynikiem jest gazetka festiwalowa (w załączniku).

Wspominają uczestnicy: "W czwartek rozpoczęliśmy naszą podróż do Bydgoszczy na festiwal filmowy o nazwie AFF-Era Filmowa. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy centrum miasta, odwiedzając jarmark świąteczny i zapoznając się z najważniejszymi obiektami miasta np. pomnikiem Mariana Rajewskiego - wybitnego matematyka. Nie zabrakło też czasu na relaks: bawiliśmy się na placu zabaw oraz jedliśmy pizzę. Następnego dnia oficjalnie rozpoczął się festiwal. Jako pierwszy obejrzeliśmy film "Pociąg". Jednak to ostatni film tego dnia wywarł na nas największe wrażenie. "Przeżyć" - animowany film dokumentalny - skłonił nas do wielu przemyśleń.
Następny dzień zaczęliśmy od "300 mil do nieba". Zobaczyliśmy kultowe filmy, takie jak "C'mon C'mon" czy "Łowca androidów". W przeciwieństwie do poprzedniego dnia czekała na nas komedia pt. "Heavy trip". Chociaż w niedzielę musieliśmy się już pakować, udało nam się zapoznać się z "Wulkanem miłości" i obejrzeć kultową już "Gorączkę złota".
Nie obyło się bez grupowych rozmów o obejrzanych w kinie produkcjach. Wstępy przygotowane przez prelegentów wprowadzały nas w klimat i temat filmów. Dzięki nim lepiej je rozumieliśmy.
Wyjazd pokazał nam inne perspektywy na motyw podróży i ucieczki w szeroko postrzeganym kinie. Do domów wróciliśmy późnym wieczorem, jednak w świetnych nastrojach."

W wyjeździe uczestniczyli: Amelia Jelska, Zofia Koszewnik, Marcel Masalski, Jakub Moroz, Hanna Olszewska, Mateusz Piszczatowski i Maria Puchalska (1epsilon), Zofia Ostrowska (2 epsilon) oraz Wiktoria Szumska (3d). Organizatorem wyjazdu była Pani prof. Aneta Kaliściak.

 35.AFF era 2ZosiaMarcelHania35.AFF era 3

Załączniki:
Pobierz plik (35_AFF-Era_gazetka_int_2022.pdf)35_AFF-Era_gazetka_int_2022.pdf4569 kB