Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Prezentem ILO dla innych szkół ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Dziecka były zawody w programowaniu zespołowym. Ponieważ lubimy grę fair-play, nasze liceum, ze względu na pochodzenie zadań, nie wzięło udziału w walce o puchar, choć dla sprawdzenia i własnej satysfakcji drużyny z pierwszych klas ILO programowały razem ze wszystkimi uczestnikami.

O godzinie 8:30 uczniowie wraz z nauczycielami zostali powitani przez organizatorów oraz przekierowani do klubu szkolnego, gdzie się mogli zarejestrować i rozgrzać w zawodach próbnych. Problemy algorytmicznej rozgrzewki były jedynie przystawką. Autorzy zadań - zespół uczniów - pracowali w pocie czoła na długo przed 1 czerwca, aby główne zadania były nieszablonowe, a ich treść atrakcyjna, co im się niewątpliwie udało.

Nasi goście zmierzyli się z 8 problemami, posortowanymi według poziomu trudności. Wymagały one znajomości algorytmów min. dp i binary search, ale też sprytu, spostrzegawczości oraz mięśni nóg. Zapewniamy, iż przez wzgląd na potencjalnie zwiększone ryzyko urazów kręgosłupa u programistów, uczniowie nie spędzili całych zawodów przytwierdzeni do swoich krzeseł.

 Po godzinach walki, omówieniu zadań i uzupełnieniu deficytu kalorycznego (spowodowanego przez intensywny wysiłek umysłowy), zostały ogłoszone wyniki. Przodował zespół II LO składający się z Jacka Jakimiuka, Szymona Zawadzkiego oraz Tomasza Smolarczyka. Na drugim miejscu usytuował się Zespół Szkół Elektrycznych, którego przedstawicielami byli Michał Mitrosz, Jakub Wyłuda i Krzysztof Halicki. Zaraz za nimi byli Łukasz Dębski, Gabriela Druć, Michał Falkowski z IV LO, a czwarte miejsce zajęło VI LO, reprezentowane przez Szymona Onichimiuka, Kacpra Siegieńczuka i Pawła Zajkowskiego.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie. Mamy szczerą nadzieję, iż będziemy mogli spotkać się również za rok.

relacja autorstwa Magdaleny Jareckiej 2b

Fotografowały Gabriela Sawicka i Karolina Falkowska z 2b. Fotografie można obejrzeć na Facebooku.

O zwodach napisała także WYBORCZA.PL